O firmie

Mat-Corund spółka jawna J.B.T. Zdzińscy założona została w 1992 roku w Krakowie. Od momentu powstania, jej głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż materiałów i narzędzi ściernych. 

Na przestrzeni lat, dzięki konsekwentnie realizowanej polityce rozwoju, z małej firmy handlowej Mat‑Corund sp.j. stała się znaczącym dystrybutorem, importerem oraz producentem narzędzi ściernych i materiałów wykorzystywanych do ich produkcji.

W oparciu o główny krakowski magazyn oraz oddziały zlokalizowane w Bielsku-Białej i Gorlicach, zaopatrujemy zarówno klientów detalicznych jak i przedsiębiorstwa handlowe, oraz zakłady produkcyjne z takich branż jak: przemysł konstrukcji stalowych, odlewnictwo, przemysł samochodowy, budownictwo, przemysł meblarski i przemysł obróbki szkła.

Od roku 2015 spółka Mat-Corund jest właścicielem dwóch marek narzędzi ściernych: MC-VIS i Cormat, obejmujących między innymi: tarcze ceramiczne, ściernice trzpieniowe, osełki ścierne, tarcze do cięcia i szlifowania, krążki i arkusze ścierne, ściernice listkowe oraz narzędzia diamentowe.

W trakcie naszej ponad 20 letniej działalności, dzięki zdobytemu doświadczeniu i wiedzy, z firmy handlowej będącej początkowo jedynie polskim dystrybutorem i przedstawicielem wielu producentów narzędzi ściernych, staliśmy się również importerem narzędzi i materiałów ściernych z Europy, Azji oraz Stanów Zjednoczonych.

W ostatnim czasie, w oparciu o zbudowany park maszynowy, uruchomiliśmy produkcję narzędzi ściernych.